Filter

Zemin Tartıları

Zemin tartıları geniş tartım aralığı ile birlikte her türlü ölçümleriniz için kullanılabilmektedir. Zemin tartı modelleri özellikle büyük nesnelerin tartımı için öne çıkar. Bununla beraber tartım kapasitesine de bağlı şekilde farklı platform boyutlarında yer alabilmektedir. Tartılar temelde ağırlığın ölçülmesi için üretilmektedir. Son senelerde gelişen teknolojiyle beraber sadece ağırlık ölçme cihazı olmak dışında farklı bir şeye dönüşmüştür. Özellikle endüstriyel ortamlarda ölçüm yapabilmek için kullanılan zemin tartıları, birçok çeşidiyle beraber öne çıkabilmekte ve kullanılabilmektedir.

Özel endüstriyel zemin tartıları müşteri gereksinimlerine göre tasarlanmaktadır. Aynı zamanda özel işlevleriyle beraber tüm gereksinimleri karşılayabilmektedir. Hem dış görünümü hem de aktif kullanım özellikleri açısından çeşitli model özellikleri göze çarpar. Tercih edilecek tartılar özellikle endüstriyel alanlarda ve üretim tesislerinde sıklıkla kullanılıyor.

Zemin tartıları kullanımının birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan birisi diğer tartı çeşitlerine göre daha geniş ve yüksek tartım platformları sunmasıdır. Güvenilir, doğru ve diğer tartılara da kolayca zarar verecek zorlu koşullara dayanacak kapasitede olmaları, boyut anlamında da büyük seçeneklerin olması gibi avantajları vardır. Çok yönlü olan bu tartılar özellikle imalat parçaları ve hatta hayvanlarda dahil olmak üzere çeşitli nesneleri tartabilmek için kullanılıyor.

Zemin Tartıları Neden Kullanılır?

Zemin tartıları ağırlık kontrolünün yapılabilmesi için geliştirilen ve aynı zamanda yüksek hızda tartım olanağı sağlayan, minimum hatada ölçüm olanağı veren, maliyeti düşük ve kaliteli işlevsel bir ürün olmaktadır. Özel tasarımlarıyla birlikte tüm ortama kolay şekilde entegre edilecek, montajı ve taşınması basittir. Üzerinde yer alan panellerle ağırlığı net bir şekilde görebileceksiniz. Rapor tutma özelliğine sahip zemin tartıları ne kadar yüksek ağırlığa ve ne kadar istenilen ağırlıkta ürün geçtiğini de rahatlıkla görebileceksiniz.

Birçok sektörde profesyonel anlamda ihtiyaç duyulan zemin tartıları kaliteli markalara ait olan fonksiyonel özelliktedir. Bu noktada yüksek kaliteli malzemeden üretilen tartılar seneler boyu rahatlıkla kullanılabilmektedir. Zemin tartıları maksimum kapasiteye ve donanımlara bağlı şekilde kendi içerisinde çeşitlilik gösterir. Ancak genelinin kullanım amacı aynı olduğundan dolayı kullanımları da genel olarak benzerdir.

Zemin tartıları kullanım alanları arasında sağlık sektörü, tarım sektörü ve depolar olarak sınırlandırılmasa da genel olarak bu alanlar denilebilir. En ağır yüklerin bile üstesinden gelen zemin tartıları, zemine yerleştirilmek üzere tasarlanmış ve özellikle ağır yükler için kolaylık sağlamaktadır. Temizlenmesi kolay yapıda olan bu tartılar, zorlu koşullarda bile sabit kalmalarına yardımcı olur. Bu cihazların çok yönlü olması, kullanıcılarında birçok görevi tamamlaması alan, maliyet ve eğitim süresinden tasarruf etmeyi sağlar.

Zemin Tartıları Nasıl Çalışır?

Zemin tartıları modele göre yüksek ağırlıklarda ölçüm imkânı verebilmektedir. Tam proses kontrollü ve aynı zamanda görünürlük açısından da avantaj sağlayan bu tartılar, yazılım çözümleri ve entegre edilmesi basit aksesuarlarla beraber kullanılabiliyor. Zemin tartıları modellerinin her birinin kalibrasyonu farklıdır bu sebeple birbirinden farklı sonuçlara ulaşmayı sağlayabilecektir. Zemin tartılarının genel kullanım prensibi oldukça basittir. Farklı kapasite ve ebatlardaki ürünlerin tartımı aşamasında öncelikle gerekli ayarlamaları yapmanız ve ardından tartmak istediğiniz malzemeleri tartının üzerine koymanız yeterli olacaktır.

Genel olarak zemin tartıları aşırı büyük nesneleri, ağır hizmet yüklerini ve aynı zamanda normal bir teraziye yüklenmesi oldukça zahmetli olacak diğer öğeleri değerlendirebilmek için uygun endüstriyel tartım birimi olarak kullanılabilir. Tartım işlemini basit ve aynı zamanda kullanışlı hale getiren bu tartılar, çok çeşitli endüstrilerde kullanılabiliyor. Bu nedenle ihtiyaç duyacağınız zemin tartı modellerine ulaşabilir ve iş işleyişinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Close