Velp Scientifica

Filter
Sayfa başına

Velp Scientifica, 1983 senesinde kurulmuş olan bir firma olup dünya genelinde tanınan ve sektörde saygın bir konuma sahip olan analitik enstrüman ve laboratuvar ekipmanı sağlayıcısıdır. İtalyan marka bugün inovasyonu, etkili ve kullanışlı tasarımı, premium bağlantıları ile dünya pazarında önemli bir yere sahiptir. Velp Scientifica bir aile şirketi olup ürettiği ürünler arasında karıştırma ve karıştırma ekipmanları, yüksek kaliteli element analizörleri, solvent ekstraktörleri, oksidasyon stabilitesi reaktörleri, kjeldahl analizörleri vb. bulunmaktadır.

Velp Scientifica Manyetik Karıştırıcı

Markanın üretmiş olduğu manyetik karıştırıcılar önemli laboratuvar cihazları olup dairesel tablası üzerindeki cam kaplar ile sıvıların oluşturulan manyetik alan ile rahat bir şekilde karıştırılabilmesine olanak sağlamaktadır. Manyetik karıştırıcı cihazlar kısa tabirle kimya ve biyoloji laboratuvarlarında çözelti hazırlamaya yardımcı cihazlardır.

Bu önemli cihazlar başta tıp, kimya olmak üzere tekstil, boya, gıda ve ilaç sektörlerinde kalite kontrol ve araştırma laboratuvarlarında kullanılır. Cihazı kullanırken cam kaplar içerisinde konan sıvılar manyetik kuplajla karıştırılır. Yine ısıtma işleminin de yapıldığı bu cam kapların farklı çeşitleri vardır. Örneğin sadece çözeltiyi karıştırmaya yardımcı karıştırıcılar olduğu gibi çözeltiyi ısıtmaya yardımcı karıştırıcılar da vardır.  Velp Scientifica manyetik karıştırıcı çeşitleri bu anlamda farklı sektörlerin bu alandaki ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaktadır.

Velp Scientifica Klasik Vortex Karıştırıcı

Klasik vortex karıştırıcılar ise küçük sıvı şişeler içerisindeki maddeleri karıştırmaya yardımcı olur. Laboratuvarlarda belki de en sık kullanılan cihazların başında gelir. Merkezden biraz uzağa monte edilmiş bir lastik parçaya tutturulmuştur. Motor ile tahrik mili dikey olarak yönlendirilmiş bir aksama sahiptir. Motoru çalıştırdığınız anda lastik aksam dairesel, hızlı bir şekilde dönmeye başlar. Herhangi bir test tüpünü ya da bir kabı bu lastik parçanın içerisinde bastırdığınızda hareket içerisindeki sıvıye iletilir. Bu sayede bir girdap meydana getirilmiş olur.

En sık karıştırma eylemi için kullanılan klasik vortex karıştırıcı Velp Scientifica markası altında farklı seçenekler ve modellerle sunulmaktadır. Bu sayede laboratuvarın ihtiyacı olduğu özelliklerde karıştırıcıya sahip olarak işleminizi kusursuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Velp Scientifica Homojenizatör

Homojenizasyon heterojen yapıda birbiriniz çözemeyen ya da çözünemeyen birden fazla sıvı maddeyi doğru bir şekilde karıştırabilmek ve birinin diğeri içerisinde çözünebilmesine olanak tanımak için kullanılır. Örneğin X sıvısı içerisinde çözünen Y sıvısı un ufak hale gelir. Bu sayede X sıvısının içerisine eşit bir şekilde dağıtılmış olur. İşte bu sıvılar arasındaki eşit dağılımı yapabilen cihaza homojenizatör denmektedir. Burada önemli nokta homojenizasyon işlemi fiziksel içerikleri değişime uğratır. Kimyasal herhangi bir değişime neden olmaz.

Homojenizatörler özellik olarak birbirinden farklı yapıda olabilir. Örneğin Ultrasonik homojenizatörler işlemi yaparken ultrasonik dalgaları kullanır. Bir diğer homojenizatör olan kolloid mil ise maddeleri oldukça hızlı bir şekilde keser ve parçalanmalarına neden olur. Bu parçalama, ürünlerin homojenizasyonu için gereklidir.

Rotor-Stator Homojenizatör ise kolloid mile benzer şekilde çalışır. Yine aynı şekilde kuvvetli bir kesme işlemi uygular. Yüksek basınçlı homojenizatörler kavitasyon kuvveti, kesme kuvveti ve türbülans ile maddeyi parçalara ayıran cihazdır. Bu sayede homojenizasyon gerçekleşmiş olur. Yüksek basınçlı cihazlar daha çok kimya, ilaç, kozmetik, süt ve süt ürünleri sanayilerinde sıklıkla kullanılır. En çok parçalama etkisine sahip, en çok basınç uygulayan homojenizatör de elbette yüksek basınçlı homojenizatörlerdir. Ancak Velp Scientifica markasının her ihtiyaca uygun homojenizatörü bulunmaktadır.

Kaliteli cihazları ve laboratuvar ekipmanları ile Velp Scientifica farklı sektörlere en iyi şekilde hitap eden bir markadır. Velp Scientifica marka ürünler farklı özelliklere ve farklı fiyat aralıklarına sahip olduğundan her ihtiyacı karşılayabilmektedir.

Close