Satışını Yaptığınız Ürünlerin Takibi

Bir ürünü gönderdikten sonra kargo izleme ayrıntılarını yüklemek, sizin ve alıcınızın teslimata kadar yolculuğunu takip etmesini sağlar.

Takip bilgilerini yüklediğinizde, alıcınıza ürünlerinin kendilerine ulaşacağı konusunda daha fazla güven vermiş olursunuz. Alıcılar, düzenli gönderim durumu güncellemeleri aldıklarında siparişlerinin ulaşacağından daha emindir ve "Ürün alınmadı" iddiasında bulunma olasılıkları daha düşüktür. BilimDepo ile entegre kargo şirketlerinden birini kullanarak ve kargoya verilen süre içinde takip bilgilerini yükleyerek, alıcınızın ürünü teslim almaması ve Bilim Depo Para İade Garantisi talebi açması durumunda da kendinizi korumuş olursunuz.

Bilim Depo tarafından verilen bir kargo etiketi kullanıyorsanız, takip numarası Bilim Depo'nun entegre taşıyıcılarından biri tarafından sağlanır ve otomatik olarak yüklenir.

Kargo İzleme Ayrıntıları Nasıl Eklenir, Düzenlenir veya Silinir

Ürününüzü gönderdikten sonra, ister Bilim Depo üyesi isterse misafir alıcı tarafından satın alınmış olsun, Gösterge panelinden takip ayrıntılarını ekleyebilirsiniz. Aynı yerde izleme ayrıntılarını da düzenleyebilir veya silebilirsiniz. İşte nasıl:

  • Gösterge Paneli> Siparişler sayfasında, Gönderiler'e gidin ve siparişinizi bulun.
  • Düzenlemek istediğiniz siparişi seçin ve ardından Takip numarası ekleyin.
  • Takip numarasını ve yetkili kargo şirketini ekleyin, düzenleyin veya silin, ardından Takip numarası ayarla'yı seçin.

Alıcı daha sonra sipariş takip detayını içeren bir e-posta alacaktır.

 

Ürününüzün Müşterinize Ulaşmaması Durumunda

Bir alıcı, teslim edilmediğine dair bir talep oluşturursa ve henüz izleme yüklemediyseniz, izlemeyi yüklemek ve alıcıya yanıt vermek için 3 iş gününüz olacaktır. "Ürün teslim alınmadı" iddiasından korunmak için, izlemenin Bilim Depo ile entegre olan kargo şirketlerinden birinden olması ve gönderimi kanıtlamak için bir kabul taraması göstermesi gerekir.

Takip detayları ürünün alıcının adresine teslim edildiğini gösteriyorsa, alınmayan ürün talepleri 24 saat içinde otomatik olarak kapanacaktır.

Hem siz hem de alıcı bir e-posta bildirimi alacaksınız. Alıcı, ürünü hala teslim almadıysa Bilim Depo'dan bu 24 saat içinde bir talep oluşturabilir.

Kargo Takip Sorunları Hakkında

Satmış olduğunuz ürünleri takip etmekte sorun yaşıyorsanız veya Bilim Depo'daki takip bilgileri kargo firmasının sitesinde gösterilen bilgilerden farklıysa, aşağıdakileri deneyin:

  • Doğru takip numarasını yüklediğinizi kontrol edin. Bilim Depo'daki takip numarası, kargo firmasının sitesindeki takip numarası ile eşleşmelidir.
  • Yüklenen takip numarası doğruysa, taşıyıcı adının ve ayrıntılarının doğru olduğundan emin olun.
  • Önemli bir zaman aşımı olup olmadığını görmek için siparişin onaylandığı tarih ile takip numarasının Bilim Depo'ya yüklendiği tarihi karşılaştırın. Çoğu nakliye şirketi, yalnızca belirli bir zaman aralığında izleme bilgilerini gönderebilir, bu nedenle izleme bilgileri çok geç yüklenmiş olabilir.
Close