Daha Önce Görüntülediğiniz Kategoriler

Bilim Depo’da Sağlık,Tıp ve Medikal Kategorisi Medikal Ürün Seçenekleri

Sağlık, Tıp Ve Medikal

Dünya üzerinde insan ve diğer canlılar için sağlıklı kalmak günden güne daha önemli bir hal almaya başlayarak ve birçok tehditle karşı karşıya kalmaktadır. Sağlık ve tıp alanında ilerleyen teknoloji ve çağın getirdiği ihtiyaçlar doğrultusunda ürün yelpazesinde artış meydana gelerek çeşitlilik görülmektedir.

Tüm vücudun hastalıklara karşı korunması veya hastalıkların tedavisi amacıyla kullanılmakta olan bu ürünler, medikal ürünler yada tıbbi ürünler olarak tanımlanmaktadır.

Çoğunlukla bu ürünlerin hastane ihtiyaçları olduğu düşünülse de evde bakım, acil müdahale gerektiren birçok yaşam ve iş alanında önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlık ve tıp alanında kullanılan medikal ürün veya tıbbi ürünleri hastanelerde, kliniklerde, diş sağlığı muayenehanelerinde, ilk yardım çantalarında, iş sağlığı ve güvenliği amacıyla fabrikalarda, ofislerde, güzellik merkezlerinde çokça kullanılmaktadır.

Medikal Ürünler

Çağımızın getirdiği çevresel ve sosyal etkenlerin de etkisiyle artan sağlık sorunları ve hastalıklar karşısında medikal ürün veya diğer bir adıyla tıbbi ürünlerin önemi çokça artmıştır. Bu anlamda kullanıcıların gittikçe artan sağlık ve tıp alanındaki medikal ürün ihtiyacını karşılamak amacıyla birçok işletme birçok marka ile sektöre hizmet vermektedir. Sağlık cihazları ve tıbbi malzemelerine insanların kolayca erişimi birçok hastalıktan korunmak ve sağlık problemlerini gidermeyi sağlamaktadır.

Medikal ürünler, sağlık problemlerine çözüm sağlanmasında ve sağlığın korunmasında kullanılan ürün ya da cihazlardır.

Sağlık ve Tıp ürün sektörü geniş bir ürün gamını ve teknolojiyi kapsamaktadır. Bu alanda yer alan ürünler, sargı bezi gibi evde bakım ihtiyaçlarından yüksek teknoloji ürünlerini kapsayan çok geniş ürün çeşidine sahiptir.

Tıbbi Cihazlar Yönetmeliğine göre tıbbi cihazlar; “insanda kullanıldıklarında aslî fonksiyonunu farmakolojik, immünolojik veya metabolik etkiler ile sağlamayan fakat fonksiyonunu yerine getirirken bu etkiler tarafından desteklenebilen ve insan üzerinde; amacıyla kullanılmak üzere imal edilmiş, tek başına veya birlikte kullanılabilen, imalatçısı tarafından özellikle tanı ve/veya tedavi amaçlı kullanılmak üzere imal edilmiş ve tıbbi cihazın amaçlanan işlevini yerine getirebilmesi için gerekli olan yazılımlar da dahil, her türlü araç, alet, teçhizat, yazılım, aksesuar veya diğer malzemeler” olarak tanımlanır.

Medikal Ürün Nelerdir?

Sağlık ve Tıp alanında yer alan medikal ürünler insan sağlığına doğrudan etki eden, hastalıkları yada sağlık problemlerinde önemli katkıya sahip ürünlerin tümüdür.

Gerek hastanelerde, kliniklerde, fabrikalarda gerekse evde bakım için kullanılmak üzere hayatın her noktasında medikal ürünler kullanılmaktadır.

Birçok sağlık ve tıp alanında insan kullanımına sunulan medikal ürünler hastanelerde olduğu gibi evde bakım için de temel ihtiyaçlardandır. Bunlara örnek vermek gerekirse tansiyon aleti, şeker aleti, ateş ölçer, tekerlekli sandalye, ağız ve diş sağlığı için gerekli cihazlar olarak çoğaltabiliriz.

Hem hastanelerde veya kliniklerde hem de ev yaşantımızda sıklıkla kullandığımız bu cihazlar kullanıcı dostu olarak tasarlanmış olup, birçok marka tarafından piyasada bulunmaktadır.

Örneğin günümüzde sağlık sorunları sebebiyle sıklıkla kullandığımız tansiyon aleti ve ateş ölçer dijital ekranlar ve kullanıcı bildirimleri ile kolay ölçüm yapmamıza imkan sağlamaktadır. Sağlık ve tıp alanındaki geniş kullanım yelpazesi sayesinde medikal cihazlar tüm kullanıcılara hitap etmektedir.

Tansiyon aletleri vücudun optimal tansiyon dengesini sağlamak ve ölçümlemek amacıyla hastanelerde, kliniklerde, evlerde olması gereken temel medikal ve tıbbi ürünler arasında yer almaktadır. Hem marka olarak hem de kullanım şekli olarak birçok çeşidi mevcuttur. Güvenli değerlere ulaşmak ve uzun süre kullanım konforu sağlamak amacıyla seçenekler arasında kıyaslamalar yaparak ihtiyaca uygun olan ürünün satın alınması çok önemlidir.

Sağlık ve Tıp Alanında Medikal Ekipman Çeşitleri

Medikal ürün ve tıbbi cihaz tanımlamalarında insanların akıllarında kullanım alanlarına göre ürünler şekillenmektedir. Bu ürünler sağlık ve tıp alanında bir çok ürünü kapsamaktadır.

Bir ateşölçer veya tansiyon aletinden, sargı bezi yada nebulizatöre, tekerlekli sandalyeden diş malzemelerine kadar geniş bir medikal ekipman gamına sahiptir.

Radyoloji/görüntüleme cihazları, kardiyoloji/kardiyovasküler ekipmanlar, diş ekipmanları ve malzemeleri, oftalmoloji/optometrist ekipmanları, evde bakım medikal ürünler ve cihazlar, acil durum, cerrahi ürün ve cihazlar olarak örneklendirilebilir.

Bilim depo “Sağlık ve Tıp” kategorisi altında listelenen birçok yerde bulunması zor, kaliteli ve güvenilir medikal ürün ve medikal ekipmanları temin edebilirsiniz.

Close