Ortodontik Hasta Koltukları

Ortodontik hasta koltukları genellikle dişçi koltukları olarak adlandırılmaktadır. Dental ünitenin önemli bir parçası olan bu koltuklar birçok bileşeni de içerisinde barındırır. Koltuk özellikleri oldukça çeşitlidir ve hem diş hekimlerinin hem de hastaların daha rahat bir tedavi süreci geçirmesine yardımcı olur. Diş hekimleri hastaların ağzını gölgesiz olarak görmesini sağlayan siyatik lamba, aspirasyon araçları, tükürük hokkası, diş hekimlerinin aletleri aktif hale getirmesini sağlayan pedal gibi yeniden kullanılabilir olan tüm aletleri konumlandıracak bölmeler bulunmaktadır.

Ortodontik hasta koltukları mekanizmalı, kumandalı, motorlu, hareketli ve daha birçok özellikle beraber üretilebilmektedir. Aynı zamanda her bir koltuğun bünyesinde de şıklık barındırılarak oturuşa rahatlık, modernlik ve sağlık katabilmektedir. Hastalar için birçok farklı modelde koltuk tasarımının üretimini yaparak satışı en güvenilir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Diş hekimleri için olmazsa olmaz ürünlerden olan hasta koltukları daha fazla işlevsellik ve konfor sağlayacak ekipmanlardandır. İhtiyaç duyduğunuz kolay kullanımlı ve aynı zamanda güvenilir hareket sistemlerini hasta koltukları ile sağlayabilirsiniz. Tüm bu sistemler birçok avantajı da beraberinde getirmekte ve kolay bir şekilde monte edilen düşük gürültü sistemleriyle hastalarınızı rahat hissettirmektedir.

Ortodontik Hasta Koltuklarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Ortodontik hasta koltukları birçok klinik ortamda kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarının başında da diş klinikleri geliyor. Koltuk tercihlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta koltuğun kullanışlığı ve kullanım kolaylığı olmaktadır. Şıklığın yanında işlevsellik ve kullanışlık sunan ortodontik hasta koltukları yaşlı ve hasta kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayarak hayat kalitesini arttırmaktadır. Bu yöntem kullanım kolaylığı sağlayarak uygun fiyat avantajlarıyla müşteri kitlesine uygundur. Ortodontik hasta koltukları bir kumanda veya farklı dijital yöntemlerle kontrol edilebilmektedir. Aynı zamanda 180 derece yatış açısında sahip olan koltuklar geniş ölçülerde üretilir.

Ortodontik hasta koltukları kozmik olarak da herhangi bir zararlı madde içermemektedir. Koltukların yapısı, hastaların omurgasına ve duruşuna destek sağlamaktadır. Her kullanıcı için özenle tasarlanan bu koltukların birçok renk ve model seçeneği mevcuttur. Ortodontik hasta koltukları profesyonel ve kaliteli donanımlarla birlikte tamamen orijinal şekilde üretilmektedir. Hemen hemen tüm modelin birbirine benzediği hasta koltuklarının kısmi farklılıkları mevcuttur. Dolayısıyla fiyatlandırma anlamında da sabit bir durum bulunmuyor.

Ortodontik Hasta Koltukları Nerelerde Kullanılır?

Ortodontik hasta koltukları ortodonti tedavilerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çok sayıda malzeme, ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde kullanılmaktadır. Bunlardan biriside ortodontik hasta koltuklarıdır ve hekimlerin hastaları tedavi etmek amacıyla kullanmış olduğu meslek aracı da denilebilir. Diş hekimlerinin çalışması ve uygulayacağı tedaviye göre aşağı yukarı hareket edebilir, yatar veya dik pozisyona da geçilebilmektedir.

Diş problemlerinin çözümünde de hastalara müdahale edilen yerin hem konforlu hem de steril olması gerekiyor. Aynı zamanda diş hekimlerinin veya tedavileri uygulayan hekimlerin konforlu bir alanda olması, hareket kısıtlanmasının önlenmesi, ihtiyaç duyulan ekipmanlara da anında ulaşabilmek gerekiyor. Bu noktada ortodontik hasta koltukları kullanılabilmektedir. Birçok alanda kullanılan hasta koltukları, diş hekimleri, asistan ve hastaların konforunu arttırarak ergonomisini iyileştirir. Daha birçok özellikle ve gelişmiş donanım avantajlarıyla beraber tedavi sürecini en iyi şekilde sürdürebilmeyi sağlar.

Sonuç olarak kullanılan ortodontik hasta koltukları birçok işlevi beraberinde getirmektedir. Ortodonti tedavilerinde öne çıkan hasta koltukları, alet tepsisi, diş hekimi koltuğu, reflektör, kreşuar, ünit pedalı ve bağlantı kutusu gibi ekipmanları da üzerinde barındırabilmektedir. Böylece oldukça konforlu, steril işlemleri gerçekleştirebilmek mümkün. Standart donanımlara sahip ortodontik hasta koltukları ihtiyaç duyacağınız tüm ekipmanlarla beraber oldukça profesyonel ve kaliteli donanımları da sunuyor.

Close