Ohaus

Filter
Sayfa başına

Ohaus, ölçüm çözümleri alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, laboratuvar tartı sistemleri, endüstriyel tartı sistemleri, perakende tartı sistemleri ve özel tartı sistemleri gibi çeşitli tartı ürünleri sunar. Ohaus, hassas, doğru ve güvenilir ölçüm ekipmanları sunarak müşterilerinin işlerini daha verimli hale getirmelerine yardımcı olur.

Ohaus Cihazı Nedir?

Ohaus nem tayin cihazları, daha ekonomik, etkin ve hızlı nem ölçümü için tasarlanmış ürünlerdir. Bu cihazlar gıda, kimya, çevre, ilaç ve AR-GE faaliyetlerini sürdüren tüm sektörler için avantajlıdır. Ohaus cihazı test sırasında mükemmel tekrarlanabilirlik ve sürekli hassasiyet özelliğiyle öncelikli şekilde üretim faaliyetlerinde tercih ediliyor. Bu cihazların kullanım alanları ise ilaç sektörü, kereste sektörü, gıda sektöründe çay, kahve, şeker, tütün vs. üretimi, kâğıt ve karton sektörü, tekstil sektörü olabilmektedir. Bu cihazların şık ve kompakt tasarımıyla beraber dayanıklı, yüksek kaliteli tasarımı birleştirmektedir.

Nem analiz uygulamaları açısından geniş yelpazede üretilen Ohaus ürünleri doğru sonuçlar verir. Bazı modellerde geniş aplikasyon aralığı kapsamında hassas ve güvenilir sonuçlar sağlarlar. Bunun dışında numunelerin tam olarak içeriği ölçülebilir, laboratuvarlarda verim daha iyi arttırabilmektedir. Ohaus cihazlarının fiyatları ise model ve markalara göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle Ohaus cihazları satın alırken detaylı bilgiye sahip olmanız ve işleminiz için uygun olup olmadığını da kontrol etmeniz öneriliyor.

Ohaus Cihazı Nasıl Kullanılır?

Ohaus cihazlarının yapısında ısıtıcı ve terazi vardır. Örnek olarak başlangıç ağırlığı ile kurutma sürecinde meydana gelen ağırlık kaybını hesaplar. Bunu ise kısa bir süre içinde % nem ile kuru madde oranıyla hesaplanmaktadır. Ohaus cihazların numune koyma kısmında örnekler yaydırılarak konulmaktadır. Çalışma süresiyle sıcaklıkları ayarlandıktan sonrasında kapağı kapatılır ve cihaz etkin hale getirilir.

Ekranda görülen % nem ile kuruluk değeri sabit olduğunda deney sona erdirilmektedir. Ohaus ürününe göre değişen süresi ise yaklaşık 25 ila 30 dakikadır. Cihaz ekranlarında sırasıyla % nem ile % kuru madde değeri verilmektedir. Bu şekilde Ohaus nem cihazlarının basit kullanıma sahip olması ile laboratuvar ortamlarında tartım uygulamalarınızı bu cihazlarla gönül rahatlığıyla gerçekleştirebileceksiniz.

Ohaus cihazları laboratuvar ortamında tartımı yapılan cihazlardır ve ilk, son tartım uygulamaları arasında olan kütle farkını kısa sürede bulabilir. Bu nedenle büyük oranda tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bu noktada kullanılan nem tayin cihazlarının da işlevinin sağlıklı olması ve yeni nesil olması da oldukça önemli bir konudur.

Ohaus Cihazı Ne İşe Yarar?

Ohaus cihazlarının yapısı terazi ile bir ısıtıcıyı barındırmaktadır. Temelde başlangıç ağırlıklarıyla birlikte kurutma sürecinde meydana gelebilecek ağırlık kaybını hesaplar. Böylece kısa bir süreç içerisinde kuru ve nem madde oranını % olarak hesaplayarak LCD ekranları üzerinden sizlere sunulmaktadır. Ohaus cihazlarının cihazının ne işe yaradığını kısaca özetlersek:

  • Tartımı planlanan ürünün ilk, son tartımları arasında meydana gelen ağırlıkların kaybının üzerinden kuru ve nem madde oranı yüzdesel şekilde meydana çıkar.
  • Kullanılan nem tayin cihazlarının işlevselliğinin yüksek olabilmesi ve yeni nesil olması da önemli bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü istenilen verimliliği de iyi bir şekilde sağlar.
  • Ohaus cihazları bulundurduğu özellik, farklı modelleriyle beraber çeşitli alanlarda kullanılır. Bu nedenle birçok sektör içerisinde en fazla kullanılan cihaz nem tayin cihazlarıdır.

Her Ohaus cihazının kendine göre özellikleri vardır bu nedenle cihazlarınızı satın alırken iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Standart Ohaus cihazlarının özelliklerine bakarsak, kurutma seçenekleri, aygıt kapasitesi marka ve modeline göre değişir. Bunun yanı sıra LCD aydınlatma ekranları, halojen ısıtma teknolojisi ile ölçüm sonucu seçenekleri genel özellikler arasında bulunuyor. Cihazlardaki tüm bu özelliklerde bu tarz maddeler ile sınırlı kalmaz. Bu nedenle Ohaus cihazları hakkında bilgi almak ve iyi araştırmak, bu cihazların satın alımı sırasında ve kullanım sürecinde oldukça önemlidir.

Filtre
Özelliklere göre filtrele
Çalkalama Hareketi
Ölçüm Aralığı
Ölçüm Çözünürlüğü
Ağırlık Hassasiyeti (±)
Hız Aralığı
Elektrot (dahil)
Maksimum Kapasite
Tabla Malzemesi
Ekran
Fonksiyonlar
Kontrol Şekli
Koruma Sınıfı
İletişim Bağlantısı
Bileklik
Close