Beyes

Beyes markası merkez ofisi Toronto’da yer almaktadır. Kanada’nın en büyük dental el aleti üreticisi olan Beyes, kendi sektöründe yenilikçi ve çözüm odaklı bir firma olarak öne çıkmaktadır. Köklü üretim zincirleri bulunan Beyes markası dişçilik endüstrisinde çığır açan gelişmeleri ile bilinmektedir. Bu sebeple hassas dental enstrümantasyonlar için sıklıkla tercih edilmektedir. Beyes ürün çeşitliliği ile dikkat çeker. Bu manada ihtiyaca en uygun dişçilik ürünleri tasarlar.

Beyes El Aletleri

Hassas el aletlerinden bir tanesi olan Anguldruva’nın özelliği diş minesinin çok altında yer alan ve dentin dokusunda aşındırma yapmak için kullanılır. Kullanım amacı çürük dokuyu temizlemek ve dişi rahatlatmaktır. Özellikle diş taşı temizliği sonrasında dişlerin, dolguların parlatılması gibi işlemlerde de kullanılır. Döner alet sistemi ile rahat bir uygulama gerçekleştirmeye olanak tanır. Bazı özel anguldruvalar implant yerleştirmesi ve kanal tedavisi işlemi sonrasında kullanım için geliştirilmiştir.

Hava su spreyi-şırıngası-tabancası ise diş üzerinde yer alabilen yabancı maddelerin uzaklaştırılması için kullanılır. Bunu yaparken dişi yıkamaya, soğutmaya ve kurutmaya yardımcı olur. Bu tabancanın özelliği su ve hava püskürtmesidir. Uzman doktor diş üzerinde döner aletlerle çalışırken yanmaması adına ıslak olmalıdır. Bunun yanı sıra dolgu yaparken dolgunun dişe tam manası ile yapışması için dişin kuru olması gerekmektedir. Bu aleti dolgu yapımı, dolgu kontrolü ya da çürük teşhisi gibi işlemlerde rahatlıkla kullanılabilir. Kısaca diş yüzeyinin kuru olmasının gerektirdiği her durumda kullanıma uygundur.

Beyes Diş Aletleri

Beyes el aletleri dolgunun şekillendirilmesi gerektiği durumlarda, diş çekimi sonrası soket temizliğinde ya da diş taşı temizliğinde kullanılmaktadır. Bir diğer el aleti tükürük emici ise tükürük ve suyun hastayı rahatsız etmeden boşaltılmasına imkân sağlar. Kişinin ağzında çalışıldığında hasta tedirgin olduğu anda tükürük bezleri normalden çok daha fazla çalışacaktır. Uzman hekimin kullandığı aletler dişlerin yanmaması için su ile çalıştırılır. Bu alet ile hastayı tedirgin etmeden ağız içerisinde suyu boşaltmak mümkün olur.

Ağız içi görüşü net sağlaması amacıyla sond presel yani ayna kullanılır. Işığı ağız içerisinde naklederek ağız içerisinde doğru bir işlem yapmak adına bu alet kullanılır. Sond dediğimiz kısım diş taşı, çürük gibi sert dokuların muayenesi ve gözlemlenebilmesi için kullanılır. Şekil olarak sert saplı, sivri, ince ve uç kısmı esnektir. Presel ise steril objeleri ağız içerisine rahat bir şekilde taşımak için kullanılır.

Periost elevatörü olarak bilinen alet insizyon sonrasında ağız içerisindeki yumuşak dokuyu kemik üzerinden ayırmaya yardımcı olur. İki tarafı da uca sahiptir. Bir tarafı yuvarlak da olabilir. Farklı çeşitleri söz konusudur. Portegü ise cerrahi işlem sonrasında yumuşak dokuları tutmaya yaran bir alettir. Aynı zamanda sabitlemeye yardımcı olur. Örneğin bir dikiş esnasında iğneyi tutmaya yardımcı olabilir. Uç kısımları hem ince hem de kalın olabilmektedir.

Bir diğer el aleti olan hemostatik pensler, dokuları yakalamaya ve tutmaya yardımcı olur. Aslında temelde damar yakalamaya yardımcı olur. Damarların sıkıştırılması ve bu sayede kanamanın durdurulmasında önemli görev üstlenir. Ayrıca diş çekim boşluğundan yumuşak dokuların temizlenmesi için de kullanılan aletlerdir. 

Beyes Profesyonel El Aletleri Çeşitlleri

Cerrahi küret, enfekte doku, kistik yapıların çıkarılmasına yardımcı olan bir alettir. Uçları kaşık şeklinde olabileceği gibi keskin şekilde de dizayn edilmiş olabilir. Kemik pensi, hekimin operasyon esnasında çene kemiğine yapacağı dokunuşlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir tür penstir. Benzer şekilde doku pensi işlem esnasında doku ile ilgili olabilecek durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir el aletidir.

Yanak ekartörü denilen bir diğer el aleti kıvrımlı yapıya sahiptir. Dudak, dil ya da yanağı ekarte etmeye ve uzmanın işlem yapılacak bölgeye rahat bir şekilde ulaşmasına olanak sağlar. Bu sayede hem operasyon yapılacak bölgeyi daha iyi görebilir hem de kusursuz bir işlem gerçekleştirilebilir. Pek çok farklı çeşidi söz konusudur.

Dişçilik endüstrisinde pek çok kullanışlı el aleti üreten Beyes markasının tüm ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Beyes profesyonel çözümler için ideal seçenekler sunan dünyaca ünlü bir marka olup ihtiyacınıza yönelik ürünler üreten köklü bir markadır.

Close