Sartorius

Filter
Sayfa başına

Dünyaca ünlü bir marka olan Sartorius ilaç ve laboratuvar ekipmanlarında öncüdür. Sadece ülkemizde değil, inovasyona dayalı yenilikçi ürünleri ile dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine kaliteli kritik biyo-üretim ile laboratuvar girdilerini çıktı şeklinde almalarına, hem ekonomik hem de güvenilir şekilde olanak sağlar. Laboratuvar süreçleri oldukça karmaşık olabilmektedir. Özellikle laborantların doğru sonuçları alabilmek için bu karmaşık süreci iyi yönetmesi gerekir. Her adımda dikkatli, konsantre olmak önemlidir. Bu sebeple Sartorius temin ettiği pipet, terazi ve sarf malzemelerini insan hatalarını en aza indirecek şekilde ayarlar. Bu sayede hem iş akışları daha rahat olur hem de fiziksel iş yükleri hafiflemiş olur.

Sartorius Elektronik Pipet Çeşitleri

Markanın otomatik pipet çeşitleri başta eğitim ve araştırma laboratuvarları olmak üzere ufak sıvı hacimlerinin doğru bir şekilde aktarılması adına kullanılan ürünlerdir. Cam pipetler hacim olarak 1 milimetreden daha düşük hacimler için uygun olmazken otomatik pipetler hassas olduğu kadar doğru bir tercihtir. Otomatik pipetlerin avantajlarından bir tanesi yeni teknoloji sistemleri kullanılarak oluşturulan estetik tasarımı sayesinde rahat bir şekilde kullanılabilmesidir. Her zorlu ortamda kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

Hem ayarlanabilir hem de sabit miktarda ölçümleme yapabilme kabiliyetine sahip bu cihazlarla transferler de rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Özellikle hassas aktarımlar için idealdir. Sartorius otomatik pipet çeşitleri özelliklerine göre farklı fiyat aralıkları ile tüketicilere sunulmaktadır.

Sartorius Analitik Terazi Çeşitleri

Sartorius markasının üretmiş olduğu bir diğer ürün ise analitik terazidir. Analitik teraziler bir nesnenin kütlesini tam olarak ölçmeye yardımcı cihazlardır. Laboratuvarlarda kullanıma uygun olarak tasarlanmış bu cihazlar oldukça hassastır. Öyle ki 0,01 mg’a kadar okunmasına imkân sağlar. Bu terazileri laboratuvarlarda sık bir şekilde görmek mümkündür. Markanın analitik terazi çeşitleri toz gibi dış ortamlardan etkilenebilecek durumlar için rüzgârlık sistemi ile tasarlanmış cihazlardır.

Analitik terazi aynı zamanda hemen her iklim koşulunda hassas ve sağlıklı bir tartım yapabilir. Hassaslığından kaynaklı olarak ve çok küçük cisimlerin ölçümü yapıldığından toz gibi maddeler kolayca ölçümü etkileyebilir. Sartorius analitik terazi ise bu gibi durumlardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Toz, sıvı, katı ve granüler maddelerin kütlesini belirlemek amacıyla kullanabilir. 

Markanın analitik terazileri pek çok avantaj sağlar. En önemlisi ise hassas ve doğru sonuçları hızlı bir şekilde verebilmesidir. Ayrıca bu cihazlar teknolojinin de verdiği imkânlar sayesinde oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Yani Sartorius analitik terazi ile bir nesnenin kütlesini oldukça rahat bir şekilde ölçebilirsiniz. Cihaz üzerinde kullanımı kolay bir menü vardır. Bu menü sayesinde cihazın tüm performansından yararlanabilirsiniz.

Cihazın tasarımında temassız IR sensörleri kullanılmıştır. Bu sayede yapacağınız tarı işlemi çok daha kolay ve bir o kadar güvenilir olacaktır. Bu sensörlerin bir diğer önemli özelliği dokunarak ölçümü bozma riskini ortadan kaldırmasıdır. Son teknoloji sinyal sistemi sayesinde tartma işlemi de sonuçların görülmesi de oldukça hızlı olmaktadır. Sartorius analitik terazi SCS sistemine sahiptir. Kendi kendine kalibrasyon sistemi dediğimiz bu sistem yenilikçi ağırlık ayarla sistemidir. Bunun anlamı mümkün olan en doğru ve kusursuz sonucu alacağınızdır.

Sartorius Türkiye

Otomatik pipet, analitik terazi, nem analiz cihazı, çocuklu kanallara sahip pipetleri ile laboratuvarlarda işlemleri kolaylaştıran marka AR-GE çalışmalarına ara vermeden devam etmekte olup sürdürülebilir, kârlı büyümesine önem vermektedir. Tüm dünyada olduğu gibi Sartorius Türkiye’deki iş ortaklıkları ile ittifaklar, satın almalar oluşturmakta ve portföyünü genişletmektedir. Hem Asya’da hem de Kuzey Amerika’da şu anda etkin bir şekilde büyümekte ve geniş bir yayılma göstermektedir.

Close