Blog

RSS
pH Metreler
pH Metreler

PH metre günümüzde sıvıların asit mi baz mı olduğunu anlamaya yarayan cihazın ismidir. Genellikle kimya alanında kullanılan bu cihazlar modern hayatta evlerde dahi kullanılmaya başlamıştır. Örneğin evlerdeki içme sularının pH değerini ölçmek için kullanılabilen bu cihazların kullanımı ise oldukça kolaydır. Ancak “pH metre nasıl kullanılır?” sorusundan önce esas olarak sorulması gereken soru “pH metre ölçüme nasıl hazırlanır.

Santrifüjler ve Mikrosantrifüjler
Santrifüjler ve Mikrosantrifüjler

Laboratuvar ortamında kullanılan birden fazla alet vardır. Bu aletlerin her birinin temel işlevi, gerçekleştirilen çalışmanın kusursuz bir şekilde tamamlanmasını mümkün kılmaktır. Santrifüj de bu aletlerden biridir. Sabit bir eksende, sabit bir hızla dönerek dairesel bir çalışma sürdüren santrifüje yönelik “Santrifüj nedir, ne işe yarar?” sorusunun cevabı ise aşağıda verildiği gibidir.

Laboratuvar Önlükleri, Apronları ve Giysileri
Laboratuvar Önlükleri, Apronları ve Giysileri

Laborantlar tarafından kullanılan malzemeler, özellikle mesleğin icrası ve laborantın sağlığı açısından son derece önemlidir. Önlük, maske ve eldiven ise bunun en temel örnekleridir. Mesleğin daha sağlıklı şartlarda icra edilebilmesini sağlayan bu ürünlerin aynı zamanda kişi sağlığını da güvence altına aldığını söylemek mümkündür.

Hassas Teraziler
Hassas Teraziler

Terazi kavramı geçmişten bugüne taşınmış önemli bir kavramdır. Ağırlığı ölçmek için kullanılan bu sistem ilk olarak karşılaştırma yöntemi ile ortaya çıkmıştır. Geçmişte iki kollu bir tasarımla ortaya çıkan bu ürünün iki kolunda da tabak biçiminde bir mekanizma ile kullanılmaktaydı. Bu iki koldan bir tanesine ağırlığı ölçülmek istenen cisim, diğer kola ise ağırlığı belli olan cisim konulmaktaydı. Terazi dengede durduğu zaman ağırlığı belli olan cisim ile ağırlığı ölçülmek istenen cismin ağırlığının aynı olduğu ortaya çıkmaktaydı. Hassas terazi modellerinin atası olan ilk terazi bu şekildeydi.

Analitik Teraziler
Analitik Teraziler

Analitik teraziler her alanda kullandığımız araçlardan olarak farklı duyarlılığa ve özelliklere sahip, yüksek düzeyde doğru tartım cihazları arasındadır. Analitik terazilerde daha ileri performansta tartım hücrelerinin hassasiyetleriyle analitik terazide stabil şekilde tartım ortamını sağlayabilmek adına rüzgarlık yer alır. Kapasite olarak 52 gramla 520 gram arasında bulunan analitik teraziler okunabilirlik açısından 0,002 ve 1 mg aralığında farklılaşmaktadır. Yaygın uygulamaları arasında da formülasyonlar, numuneler ve standart hazırlıkları, farkların tartımı, yoğunluk tayiniyle pipetlerin rutin testleri olabilir.

TPC Dental
TPC Dental

TPC dental diş operasyonları için gerekli operasyon sandalyesi , ortodontik hidrolik hasta koltuğu, tavan montajlı operatör lambası, led ışıklı led operatör ışık sensörü, sonik önleyici el aleti, elektrikli el aletleri, kablosuz kür ışık( kırmızı, gümüş, mavi) gibi ürünler üreten üretici firma olan TPC dental oldukça sık tercih edilen üreticiler bir tanesidir. Diş hekimlerinin veya diş hastanelerinin ürünlerinin tercih edildiği TPC dental çok ürün çeşitliliğine sahip olan üretici firmaları arasında önde gelmektedir. Önde gelen firmalardan olan TPC dental bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu marka gerekli elektrikli el aletleri ve operasyon sandalyesi ve hasta koltuğu gibi ürünleri ile de bilinmektedir. Bilinen bu ürünlerin internet üzerinden de satışı yapılabilmektedir. Farklı fiyat aralığına sahip bu ürünler fiyat bakımından oldukça uygun olmakla beraber sıklıkla tercih edilmektedir ve hastane veya özel muayenehaneler için sıklıkla talep edilmektedir.

Ohaus
Ohaus

Her Ohaus cihazının kendine göre özellikleri vardır bu nedenle cihazlarınızı satın alırken iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Standart Ohaus cihazlarının özelliklerine bakarsak, kurutma seçenekleri, aygıt kapasitesi marka ve modeline göre değişir. Bunun yanı sıra LCD aydınlatma ekranları, halojen ısıtma teknolojisi ile ölçüm sonucu seçenekleri genel özellikler arasında bulunuyor. Cihazlardaki tüm bu özelliklerde bu tarz maddeler ile sınırlı kalmaz. Bu nedenle Ohaus cihazları hakkında bilgi almak ve iyi araştırmak, bu cihazların satın alımı sırasında ve kullanım sürecinde oldukça önemlidir.

Cerrahi Aletler
Cerrahi Aletler

Cerrahi işlemlerin başarısını doğrudan etkileyen birtakım unsurlar vardır. Cerrahin bilgi birikimi ve cerrahi aletler bu duruma verilmesi mümkün olan en temel örneklerdir. Cerrahi aletler sayesinde insan anatomisine doğrudan uygun bir şekilde tasarlanması, cerrahi işlemin başarıyla tamamlanmasını doğrudan etkileyecektir. Peki ameliyathanede en çok kullanılan cerrahi aletler nelerdir?

A&D Weighing
A&D Weighing

Hassas terazi, indikatör, sayım terazisi, yıkanabilir kompakt terazi, mikro terazi gibi ürün çeşitleri ile hem laboratuvarlarda hem de farklı endüstriyel sektörlerde kullanılabilir cihazlar üreten bir marka olan A&D Weighing sektörde kaliteli ve saygın bir yerde konumlanmaktadır. Hassas ölçüm yapabilmek için kullanılan hassas terazilerde farklı çeşitler sunan marka bu anlamda geniş ürün yelpazesi ile dikkat çekmektedir. Sektörel bazda son teknolojik ürünlerini sunan A&D Weighing hedefe yönelik, ihtiyacı en iyi şekilde karşılayacak donanımlı cihazlar ile dikkat çekmektedir.

Accuris
Accuris

Benchmark Scientific'in yeni ürün hatlarına farklı bir boyut kazandırılması maksadıyla Accuris Instruments ve Accuris Life Science Reaktifleri geliştirilmiş olup bu alanda yenilikçi bir tavır sergilemekte ve ihtiyaçları karşılamaktadır. Küçük santrifüj ürünleri, inkübatörler, laboratuvar çalkalayıcısı gibi ürünlerde marka pazar lideri durumundadır. Accuris yeni bölümlerinde PCR reaktifleri, elektroforez, laboratuvar tartımı, hassas sıvı işleme gibi konularda büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Marka, uzman kadrosu ile detaylı, profesyonel cihazlara imza atmaktadır. Bu anlamda geniş bir alanda Accuris cihazları kullanılabilmektedir.

Close