Powertech Glutech L Glutamine 350 gr 50 Servis Şeftali Aromalı

₺499,00 KDV Dahil
Ürün Durumu: Yeni
Bilim ID: 4048026231409016
İade Süresi: 14 Gün iade
Teslim Tarihi: Yurtiçi Kargo , Satıcı, ödemeyi aldıktan sonra 1 gün içinde kargoya verilir
Alıcı
*
*
Kargo Yöntemi
Ad
Tahmini Teslim Tarihi
Fiyat
Gönderim seçeneği yok
Güvenle alışveriş yapın:                           Güvenilir satıcılardan alışveriş yapın, talebiniz halinde anında para iade garantisinden yararlanın. Para İadesi Politikası
Ödeme Yöntemleri :
bonus maximum maximum maximum maximum maximum maximum maximum maximum maximum ae troy

POWERTECH GLUTECH L GLUTAMİNE 350 GR 50 SERVİS

ŞEFTALİ AROMALI

 

POWERTECH GLUTECH L GLUTAMİNE 350 GR 50 SERVİS

L Glutamine Nedir ? L Glutamine Ne İşe Yarar ?

Glutamin proteinleri oluşturan 20 amino asitten biridir ve kaslarda en çok bulunan amino asittir. İskelet kaslarının %61’i Glutaminden oluşmaktadır. Glutaminin yapısını %19 oranında Nitrojen oluşturur.

Yoğun egzersiz zamanlarında vücudun Glutamin seviyelerinde gerileme olur ve normal sevilere ulaşması 6 günü bulabilir.

 

POWERTECH GLUTECH L GLUTAMİNE 350 GR 50 SERVİS İÇERİĞİ

Her 1 Servis ( = 7 gr = 2 Ölçek ) 5 gr L Glutamine + 200 mg Magnezyum + 50 mg C Vitamini + 10 mg Çinko + 5 mg B6 Vitamini +500 mg Kalsiyum ile 300 mg MSM içerir.

 

POWERTECH GLUTECH L GLUTAMİNE 350 GR NASIL KULLANILIR ?

1 Porsiyon ( = 2 ölçek = 7 gr ) GlutaTech L Glutamine ürününü 150 – 200 ml su ile tamamen çözününceye kadar karıştırarak içebilirsiniz.

Günde 2 Porsiyon kullanımı önerilmektedir. 

Antreman öncesinde 1 porsiyon ve antreman sonrasında 1 porsiyon olarak kullanabilirsiniz. 

Tavsiye edilen günlük tüketim miktarını aşmayınız.

 

UYARILAR :


15 Yaş altındaki çocuklar ve hamile kadınlar; sadece hekim ve diyetisyen gözetiminde tüketmelidir. 

Bu gıda yeterli ve dengeli bir diyetle birlikte tüketilmelidir, tek başına bütün besin öğelerini karşılamaz. 

İlaç değildir, hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi için kullanılmaz.

Ürünü ağzı kapalı bir şekilde ve güneş ışığına ve sıcaklığına maruz kalmadan, serin ve kuru bir yerde ( Oda Sıcaklığına ) saklayınız. Önerilen dozu aşmayınız. 

POWERTECH GLUTECH AMİNO ASİT İÇEREN SPORCU GIDASIDIR.

 

 

Glutamin Nedir?

 

Glutamin iskelet kası başta olmak üzere vücutta en fazla bulunan amino asittir. Amino asitler vücutta birçok rol oynayan moleküllerdir ve proteinlerin yapı taşını oluştururlar.

Glutaminin de diğer birçok amino asit gibi L-glutamin ve D-glutamin olmak üzere iki farklı formu bulunur. Bu formlar hemen hemen aynı olsalar da, moleküle+r yapıda ufak farkları vardır. Gıdalarda ve besin takviyelerinde bulunan form L-glutamindir. L-glutamin vücutta protein oluşumu ve diğer işlevler için kullanılırken, D-glutamin canlı organizmalarda nispeten önemsiz bir role sahiptir. Ek olarak her ne kadar vücutta fazlaca bulunsa da, dışarıdan glutamin alınması gereken zamanlar vardır. Örneğin yaralanma veya hastalık gibi belirli koşullar altında dışarıdan alınması gerekebilmektedir.

Dolayısıyla glutamin, “şartlı veya yarı esansiyel amino asit” olarak kabul edilmektedir. Diğer fonksiyonlarının yanı sıra, glutaminin bağışıklık sistemi, bağırsak sağlığı ve anabolik süreçlerde rol oynadığı düşünülmektedir.

 

Glutaminin Vücut Geliştirme ve Egzersizdeki Rolü

 

Etkili bir ağırlık çalışması vücudun bağışıklık sistemini düşürür, laktik asit ve amonyum seviyesini yükseltir. Egzersizin ortalama beşinci dakikasından itibaren vücut glutamini ve katabolik (parçalama) hormonları serbest bırakmaya başlar.

Bu durum egzersizin sonunda dahi devam eder ve kaslar glutamin boşaltmaya devam eder. Dolayısıyla ne kadar ağır çalışırsanız o kadar fazla glutamine eksikliği çekersiniz.

Aşırı spor (overtraining) durumuna ulaşırsanız ve  kas kaybı yaşarsınız.

Takviye olarak kullanımı spordan sonraki 2 saat içerisindedir. Sporun bitiminde alınacak olan whey proteininin çok daha iyi sentezlenmesini sağlayacaktır.

 

POWERTECH GluTech Nedir?

 

Powertech Glutech spor sonrası eksilen glutamin seviyelerinizi hızla doldurarak kas yıkımınızı engeller ve içeriğinde bulunan magnezyum, c vitamini ve çinko yardımıyla protein sentezinizi arttırarak kas kazanım hızınızı arttırır.

*
*
*
*
Benzer Ürünler
Close