A&D SV-1A Viskozimetre

₺191.239,53
Ürün Durumu: Yeni
Bilim ID: 4046-0640-2714-7496
MPN: SV-1A
Satıcı: Lab Merkezi
Marka: A&D Weighing
Teslim Tarihi: Yurtiçi Kargo , Satıcı, ödemeyi aldıktan sonra 10 gün içinde kargoya verilir
Alıcı
*
*
Kargo Yöntemi
Ad
Tahmini Teslim Tarihi
Fiyat
Gönderim seçeneği yok
İade Süresi: 14 Gün iade
Güvenle alışveriş yapın

Güvenilir satıcılardan alışveriş yapın, talebiniz halinde anında para iade garantisinden yararlanın.

Para iadesi Politikası

Satıcı Bilgisi
And Sv-1A Sine Wave Viskozimetre 0,3 – 1.000 mPa.s ( cP ) ( 2ml numune ile ölçüm )
Tuning Fork prensibi ile ölçüm yapma özelliğine sahip olan vibro viskozimetredir. Bu özellik sayesinde yüksek ölçüm hassasiyeti sağlanır. SV serisi Tuning-fork titreşim metodu ile örnek sıvıya zarar vermez ve sensör levhalarını değiştirmeye gerek olmadan geniş aralıklarda ölçüm yapabilme olanağı sağlar. Petro kimya, gıda, basım (mürekkep), eczalık, kozmetik gibi sektörlerde kullanılmaktadır.
 
Ölçüm Aralığı: 0,3 - 10,000 mPa.s (cP)
Hassasiyet: %1
Çalışma Ortam Sıcaklığı: 10 - 40 °C
Titreşim Frekansı: 30 Hz
Ölçüm Metodu: Tuning Fork Titreşim Metodu
Min.Numune Miktarı: 2 ml
Sıcaklık Ölçümü
 : 0-160 °C  
Ekran: Vacuum Fluorescent Display (VFD)
Interface: RS-232C
Güç Kaynağı: AC adaptör
Güç Tüketimi: Yaklaşık 14 VA
Monitör Boyutu: 112 x 132 x 291 mm (W x D x H) / 0,8 kg
Ana Ünite Boyutu: 238 x 132 x 170 (W x D x H) / 1,3 kg
Viskosite Ölçme Birim
 
: mPa.s, Pa.s, cP, P
Standard: Kullanma klavuzu, Ac adaptör, CD-ROM, Win(ct-Viscosity), numune kapları, 
 
Aksesuarlar  RS-232C, cable (25 pins-9 pins)
 
Yüksek Ölçüm Hassasiyeti: Tuning-fork titreşim metodu, Sine-wave Vibro Viscometer SV-10/SV-100 ile vibrasyon ölçümü için yapılan okumalarda %1 gibi mükemmel bir tekrarlanabilirlik oranı sunar.
Seçilebilir Geniş Ölçüm Aralığı: Düşük viskosite’den yüksek viskosite’ye her türlü numune, sensor levhaları değiştirilmeden ölçülebilir, böylece çok çeşitli ölçümler sürekli olarak gerçekleştirilebilir. SV-100: 1000– 100,000 mPa·s ( cP)
Gerçek Zamanlı Ölçüm: Cihazın sensor levhası ince ve küçük boyutludur; bu sayede örnek sıvı sıcaklık değişikliklerinden daha az etkilenir ve bunun sonucunda viskosite ölçümü örnek sıvının viskositesindeki değişimi takip eder
Sıcaklık Ölçümü: Sıvının sıcaklığını doğru bir şekilde ölçmek çok önemlidir, çünkü viskosite genel olarak sıvının sıcaklığına bağlıdır. SV serisi kesin sıcaklığı hemen tespit edebilir, çünkü küçük yüzey alanı/termal kapasitesi olan sıvı ve tespit birimi (sensor levhaları) sadece birkaç saniyede termal dengeye ulaşmaktadırlar.
Sürekli Ölçüm: SV serisi, Tuning-fork Titreşim Metodu örnek sıvıya zarar vermez ve sensor levhalarını değiştirmeye gerek olmadan geniş aralıklarda ölçüm yapabilme özelliği sayesinde numunelerin yüzey aktif etkenleri gibi bulutlanma noktası ölçümlerine ve ıslanılabilirlik gibi yüzey/arabirim değişikliklerinin ölçümlerine olanak tanır
Viskosite Kalibrasyonu: Viskosite Standardı ile viskosite kalibrasyonu kolayca yapılır. Kalibrasyon modunda 1 nokta kalibrasyon ya da 2 nokta kalibrasyon seçilebilir.
Non-Newtonian Numune Viskosite Ölçümü: İnce sensor levhaları ile numune doku ancak az bir şekilde deforme olur ve bu sayede kararlı viskosite değerlerinin ölçülebilmesini sağlar.
Köpüklenen Numune Ölçümü: 30 Hz’lik düşük sürüş frekansı köpüklenen numunelerin anlık köpüklerini bozmadan ölçülebilmesini sağlar.
Akan Numune Ölçümü: Çalkantılı bir akış içindeki sıvıların bile akışkanlığıı ölçülebilir ve bu sayede laboratuvarlarda kullanılan benzer veriyle alan yönetimi mümkün hale gelir.
Modüler Yapı: SV serisi mükemmel yerleşim esnekliği sunan Görüntü Birimi ve Ara Birimden oluşmaktadır.
Vakum Floransans Göstergesi: Okunması kolay, geniş ve berrak gösterge sayesinde okuma hataları tarihe karışıyor: Viskosite ölçümü ve sıcaklık ölçümü için 11 mm, yükseklik için 13 mm
Küçük Numune Boyutu: Standart numune kabı için 35 ml numune sıvı yeterlidir, böylece fazladan sıvı harcamanıza gerek olmaz.
Kolay Temizleme: Basit yapısı sayesinde SUS 304 paslanmaz çelik levhalar, sıcaklık sensörü (tamamen altın kaplı) ve SUS 304 paslanmaz çelik koruyucu kolayca ve hızlı bir şekilde temizlenebilir.
Sol ve Jel Ölçümü: Nişasta gibi Sol ve jel numunesi, malzeme özelliği değişimi sırasında ölçülebilir.
Standart RS-232C Arabirimi: RS-232C, PC ya da yazıcınıza uygun bir şekilde bağlanabilir ve bağlantı kablosu da (25 pin- 9 pin) ayrıca standart bir aksesuar olarak sunulmaktadır.
Veri Toplama ve Grafikleme Yazılımı: WinCT-Viscosity (RsVisco), ölçülen viskosite, sıcaklık verilerini PC’ye gönderebileceğiniz ve analiz edebilmeniz için değişiklikleri eş zamanlı olarak grafiklerle sergilemeye yarayan bir yazılımdır.
0.0 0
Kendi görüşünü yaz Kapat
*
*
  • Kötü
  • Mükemmel

*
*
*
*
Taksit Seçenekleri
Benzer Ürünler
Close